Jak nalepit?

 

obsah-baleni_1

OBSAH BALENÍ

 1. samolepicí komplet
  1. podkladová vrstva
  2. samolepicí fólie s vybraným motivem
  3. přenosová fólie (pomocná vrstva umožňující pohodlné
   přenesení samolepky na stěnu v kuse i při složitějších motivech,
   tvořených z více částí.)
 2. háček Twenty mini
 3. tužková baterie AA
 4. hodinový strojek Quartz
 5. podložka
 6. ciferník Clocker
 7. spojovací šroub
 8. hodinová ručička
 9. minutová ručička
 10. vteřinová ručička
 11. vzorová samolepka (vyzkoušíte si nalepení nanečisto)

 

 

 

 

videonávod

 

PŘÍPRAVA POVRCHU K NALEPENÍ FÓLIE

Ideální plochy pro aplikaci fólie jsou hladké povrchy očišťěné od prachu, mastnot a dalších nečistot, které mohou snížit přilnavost materiálu. Pokud se jedná o omítky, které mají viditelná zrnka, je potřeba tyto zrnka nejdříve odstranit např. smirkovým papírem.

 

NEVHODNÉ PLOCHY

 • plochy s nekvalitními nátěry (po otření suchou látkou barví)
 • čerstvě natřené stěny (zde je potřeba nechat zeď min 14 dní vyschnout)
 • staré, odlupující se omítky

Lehce problémové jsou hrubější omítky, stěny natřené sytou barvou a latexové povrchy. Zde je potřeba více trpělivosti a při aplikaci musíte občas samolepce s přilepením na stěnu pomoci. Pokud však dodržíte řádné ošetření zdi, viz. výše, samolepka se nebude z povrchu odlepovat a bude na povrchu dostatečně držet.

 

POSTUP NALEPENÍ

krok-01

 

1. Nejdříve si na zvolenou plochu přiložíme samolepicí komplet(zatím neoddělujte samolepku od podkladové vrstvy) a obyčejnou tužkou označíme pozici na zdi (pro vodorovné umístění použijeme vodováhu). Pokud je potřeba, rozstříháme komplet na jednotlivé části.

 krok-02

2. Poté si položíme samolepicí komplet na pracovní plochu (stůl) a pečlivě uhladíme(nejlépe plastovou kartou) tak, aby průhledná přenosová fólie co nejlépe přilnula k samolepce s motivem.

 

krok-03

3. Nyní motiv otočíme a začneme oddělovat podkladovou vrstvu tak, aby nám zůstávala samolepka na průhledné přenosové fólii. U drobnějších motivů se může samolepka od přenosové fólie odlepovat a je potřeba ji opatrně přilepit zpět na přenosovou folii.

 

krok-04

4. Po odstranění podkladové vrstvy napasujeme samolepku s přenosovou fólií na označené místo na zdi a poté rukou pečlivě uhladíme (na místech, kde je motiv).

 

krok-05

5. Pomalu stahujeme přenosovou fólii ze zdi tak, že prsty přitlačujeme motiv pod přenosovou fólií ke stěně. Pokud se motiv odlepuje ode zdi společně s přenoskou, opatrně „pomozte” motivu zpět na zeď.

 

krok-06

6. Rukou, nebo nelepicí stranou oddělené přenosové folie uhladíme samolepku na zdi v místech, kde ještě úplně nepřilnula a vygumujeme značky.

 

krok-07

7. Na místo vyznačené čtyřmi šipkami přiložíme háček (zde nám dobře poslouží vidlička, tou si háček pohodlně uchopíme) a přibijeme háček ke zdi.

 

krok-08

8. Nyní už jen zavěsíme zkompletovaný ciferník a Clockery jsou hotové.